Blogs

#aizbāraletes

Visādi brīnumi notiek aiz bāra letes. Daži liek mums smaidīt un pasmieties. Viennozīmīgi tie paliek mūsu atmiņā. Šeit gribam pastāstīt kā norīt dzīve aiz bāra letes.

Epizode 5. Svētku gars. 22.12.2018

Draugi, jūs esat kolosāli! Jūs mums esat dāvājuši tik daudz jauku emociju! Nākuši ciemos papļāpāt, padzert kaut ko saldu, aukstu, ne tik skābu, degustēt jaunumus, svinēt dzīvi! Lai jūsu mājās šajos svētkos patiesākie smiekli, gardākie pīrāgi un siltākie apskāvieni! Sūtam virtuālās bučas un vēlam sirsnīgus svētkus!
#aizbāraletes šodien bez visādiem cepieniem un pārējā 😁
Lai kafija un brīnišķīgi svētki! 💛 #laikafija
Epizode 5. Svētku gars.

Epizode 4. Par sapratni. 13.12.2018

Ikviens grib domāt, ka ir īpašs (vai arī patiesi tāds ir). Tas nav ne labi, ne slikti, tā tas vienkārši ir. Vienmēr pārsteidz, kad kāds ciemiņš palūdz visgaršīgāko vienalgako. Vai norādot uz konkrētu izvēli jautā vai tas ir garšīgi. Pat ja tas ir pēdējais sūds (es, protams, baigi atvainojos), nevar jums pārdevējs, viesmīlis vai kā nu cilvēks sevi dēvē, pateikt, ka šis ir totāls mēsls, šo labāk nē. Tā tas nestrādā. Mēs jums varam ieteikt, kas ir saldāks, sātīgāks, ogains, bet ne jau strikti pateikt, tas ir garšīgi vai nē. Tas ir ļoti relatīvs jēdziens. Man var garšot pliks citrons ar sāli, un ja es jums to iesaku, jūs pagaršojat, jums nenāk pie sirds, jūs ejat tālāk pa pasauli, un sakat, ka tur bija baigi negaršīgi.

Un vēl no tā paša stāsta – kas man (manam bērnam) varētu garšot? Mēs nezinam kas garšo jūsu bērnam.  Un nē, mēs nepiedāvājam nekādas colas, sprite vai fantas, frī, burgerus un picas. Šeit taču brokastu bārs (tas arī par tām cīgām).

P.S. tie visi stāsti #aizbāraletes nav nekāds cepiens ceturtdienas rītā. Tās tādas salasītas domas. Un ne tikai no mūsu bāra ikdienas.

Visiem kafiju!

Epizode 3. Say hi! 06.12.2018

Sveiki! Al Salaam a’alaykum! Zdraveite! Nei Hou! Dobry den! Goddag! Hallo! Tere! Bonjour! Guten Tag! Aloha! Konnichiwa! Labas! Привет! Zdravo! Hola! Ciao!

Tik daudz veidu, kā pasveicināt cilvēku, ienākot viņa mājā! Neesiet tik kautrīgi, nevienam nepatīk šī augstprātīgā uzvedība, ienākot ēdināšanas uzņēmumā! Un vairs sen nestrādā princips, ja es maksāju, daru, ko gribu. Vēl vairāk rada sašutumu, kad cilvēks ienāk, klusumā, neatbild uz sveicienu, pasūta kafiju, ne lūdzu, ne labdien, nomet naudu, paņem kafiju un tik pat klusi aiziet. Un tev pat nav iespējas izrādīt viesmīlību, cilvēks aiziet tik pat drūms, un iespaids par iestādi nav radies tas labākais. Tāpēc pirms kādu nosodīt, vienmēr jāsāk ar sevi! Jauku dienu, draugi!

Epizode 2. Par cieņu. 29.11.2018

Kad Jūs ierodaties pie draudzenes ciemos, jūs nesākat stāstīt, ka jūsu mamma gatavo labāk, vai, ka citā valstī nedara kā viņa. Jo jūs esat svešā māja tikai ciemiņš,un pieņemat to, ar ko un kā jūs cienā. Tā tas arī strādā ēdināšanas uzņēmumos. Nevajag stāstīt, ka Amerikā kafiju pasniedz tā, un es domāju, ka jūs tā arī man uztaisīsiet, un ēdienu jūs mājās arī gatavojat pa savam. Mēs neesam Amerikā vai vēl sazin kur. Jūs esat atnācis pie mums ciemos,un mēs jūs cienājam ar ēdienu, dzērienu pēc SAVA ieskata. Un vēl, ja jūs domājat, ka cilvēks aiz bāra letes ir gaišreģis un zin, ko esat iedomājies, tā tas nav. Vienkārši pajautājiet. Sāciet komunicēt.

Epizode 1. Mēs netirgojam cigaretes. 22.11.2018

Categories

Share
Facebook Twitter Google
BACK TO LIST

LEAVE A COMMENT